سوالات متداول

پاسخ: شما می‏‌توانید مشخصات کاربری خود را ویرایش کنید. برای این کار باید با وارد کردن پست الکترونیکی و کلمه عبور، وارد حساب کاربری خود بشوید، سپس با کلیک روی گزینه “پروفایل من” به صفحه‏‌ای منتقل می‏‌شوید که در بخش “اطلاعات کاربر” امکان “ویرایش اطلاعات” وجود دارد.

اگر به ایمیل خود دسترسی ندارید با در صفحه تماس با ژِپِتو این موضوع رو برای ما بنویسید تا کارشناسان ما به این موضوع رسیدگی کنند.

پاسخ: نگرانی شما قابل درک است، فروشگاه اینترنتی ژِپِتو دارای لوگوی نماد اعتماد الکترونیکی (اینماد)، لوگوی ساماندهی و درگاه پرداخت امن میباشد لذا جای هیچگونه نگرانی از این بابت نداشته باشید.

پاسخ: بله، پس از افزودن کالاهای مورد نظر در سبد خرید در صفحه تسویه حساب مشخصات و آدرس شخص گیرنده را درج کنید.

پاسخ: کارشناسان بخش تولید و محتوای فروشگاه اینترنتی ژِپِتو تمام تلاش خود را میکنند تا مشخصات، توضیحات، مزایا و معایت هر محصول را به صورتی که جای سوالی باقی نماند آماده و داخل سایت بارگذاری کرده اند.

اما با این وجود اگر سوالی داشتید که جواب آن را در سایت پیدا نکردید میتوانید با شماره های مندرج در سایت تماس حاصل فرمایید تا کارشناسان ما جواب سوال شمارا بدهند.

پاسخ: فروشگاه اینترنتی ژِپِتو خود تولید کننده محصولات موجود در سایت میباشد. پس اگر محصولی را که ثبت سفارش کرده اید موجود نباشد حد اکثر تا 30 روز کاری به دست شما خواهد رسید.

پاسخ: تمام محصولات موجود در فروشگاه اینترنتی ژِپِتو ساخت ایران است.

پاسخ: ارسال سفارشات توسط باربری های مجاز انجام میشود.

در صورتی که پاسخ سوال خود را در بین سوالات زیر پیدا نکردید از طریق فرم تماس مقابل سوال خود را مطرح کنید. کارشناسان ما بزودی پاسخگوی شما عزیزان خواهند بود.سعی کنید پرسش خود را واضح اعلام کنید. همچنین میتوانید بصورت تلفنی نیز با کاراشناسان ما تماس گرفته و بصورت تلفنی مشاوره دریافت کنید.
با تشکر از حسن انتخاب شما